mężczyzna czuwa nad pacjentem w komorze hiperbarycznej

7 zalet Tlenoterapii Hiperbarycznej

👉Tlenoterapia Hiperbaryczna niesie ze sobą szereg korzyści. Poniżej przedstawiamy 7 zalet korzystania właśnie z tej terapii, przy leczeniu wielu schorzeń.

✅Naturalność
Terapia w komorze hiperbarycznej jest w pełni naturalna. Polega na podawaniu pacjentowi tlenu w ciśnieniu wyższym niż atmosferyczne, nie przekraczającym 1,5ATA. Nadciśnienie ułatwia mu przenikanie przez tkanki i docieranie do źle ukrwionych lub chorych obszarów. Już po jednym zabiegu można odczuć wyraźną poprawę samopoczucia, jednak aby uzyskać znaczącą poprawę, wymagane jest odbycie kliku lub kilkunastu seansów.

✅Zabieg bezbolesny
Terapia w komorze jest przyjemna i nieinwazyjna. Wymaga jedynie wejścia do komory i zajęcia w niej wygodnej pozycji. Podczas sesji pacjenci leżą i relaksują się, mogą też np. czytać książkę lub słuchać muzyki, a nawet się zdrzemnąć 😉

✅Szeroki zakres oddziaływania
Kolejny atut HBOT to szeroki zakres oddziaływania. Hiperbaryczna terapia tlenem okazała się bardzo pomocna jako wsparcie leczenia wielu chorób, począwszy od cukrzycy, przez schorzenia dermatologiczne, kardiologiczne i neurologiczne, a skończywszy na chorobach psychicznych. Przyspiesza gojenie ran po operacjach, stymuluje metabolizm, opóźnia procesy starzenia i zwiększa wydolność sportowców. Co więcej, zwiększa naszą odporność i wciąż trwają badania nad jej potencjałem.

✅Skierowana dla każdego
Tym, co wyróżnia terapię hiperbaryczną, jest jej bezpieczeństwo, potwierdzone m.in. brakiem ograniczeń wiekowych. Z leczenia mogą korzystać dorośli i dzieci (nawet niemowlęta).

✅Praktycznie brak przeciwwskazań
Metoda cechuje się niewielką liczbą przeciwwskazań. Warto jednak decyzję o skorzystaniu z komory hiperbarycznej każdorazowo skonsultować z lekarzem prowadzącym.

✅Bezpieczeństwo
Z HBOT wiąże się niskie ryzyko powikłań. Sporadycznie w komorze może wystąpić ból zatok lub uszu, mogą się też pojawić przejściowe zaburzenia ostrości widzenia. Jednak odpowiednio dobrane parametry seansu w naszym gabinecie minimalizują wystąpienie tego typu efektów.

✅Stale rosnąca dostępność
Ostatnią zaletą, chyba najbardziej cieszącą osoby korzystające z tlenoterapii hiperbarycznej, jest jej stale rosnąca dostępność. Komory pojawiają się w kolejnych placówkach, dzięki czemu coraz więcej chętnych ma możliwość umówienia się na wizytę.

PS: Co o tym myślicie? Dodalibyście coś jeszcze?😉

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Call Now Button+48 790 313 212