Najważniejsze informacje przed pierwszą wizytą

Podczas seansu wdychasz około 95% czystego tlenu (w normalnych warunkach oddychasz tylko około 21%). Zwiększony poziom tlenu znacznie poprawia zdolność organizmu do regeneracji, przyspieszając czas odbudowy po chorobie czy gojenia się ran . Ciśnienie powietrza jest również zwiększane, dzięki czemu tlen nie polega tylko na czerwonych krwinkach jako źródle transportu po ciele, ale również wchłaniają go nasze płyny ustrojowe zapewniające lepsze przewodnictwo tlenu do naszych organów .

Tlenoterapia odbywa się w komorze hiperbarycznej, w której prawdopodobnie byłeś wcześniej (wnętrze samolotu jest zasadniczo dużą komorą hiperbaryczną). Dlatego na początku leczenia niektórzy pacjenci odczuwają wrażenie podobne do odczuwanych podczas lotu lub lądowania samolotem.

Hiperbaryczna terapia tlenowa może przynieść Ci następujące korzyści:

 • Leczenie i naprawa uszkodzonych komórek
 • Zabija bakterie, zmniejszając ryzyko infekcji
 • Zwiększa odporność
 • Łagodzi stany zapalne
 • Zmniejsza obrzęki
 • Zwiększa wzrost nowych naczyń krwionośnych

Przed pierwszą sesją odbywa się konsultacja. Ma to na celu upewnienie się, że rozumiemy Twoje potrzeby i omówimy odpowiedni plan terapii hiperbarycznej na podstawie twoich objawów.

Upewnij się, że dasz nam znać:

 • Jeśli masz objawy przeziębienia lub grypy, gorączkę, ból zatok.
 • Jeśli istnieje możliwość zajścia w ciążę.
 • Jeśli nastąpiła zmiana w którymkolwiek z twoich leków.
 • Jeśli masz jakiekolwiek obawy lub niepokój związany z leczeniem.
  Jeśli cierpisz na klaustrofobię.

Od dawna wiadomo, że uzdrowienie wielu obszarów ciała nie może nastąpić bez odpowiedniego poziomu tlenu w tkankach. Większość chorób i urazów występuje i często utrzymuje się na poziomie komórkowym lub tkankowym. W wielu przypadkach, takich jak: problemy z krążeniem; nie gojące się rany i blizny, tlen nie może dotrzeć do uszkodzonego obszaru. Hiperbaryczna terapia tlenowa ma na celu zwiększenie możliwości absorbowania tlenu do organizmu, co zwiększa zdolności gojenia się organizmu i poprawia jakość życia pacjenta w wielu obszarach, obok standardowych zabiegów medycznych.

Plan terapii hiperbarycznej opiera się na twojej diagnozie lub stanie zdrowia. Liczba wymaganych sesji różni się w zależności od indywidualnych wymagań każdego pacjenta, które zostaną omówione podczas pierwszej konsultacji. Niektóre przypadki wymagają tylko 2-5 sesji, wiele innych wymaga 20-40 sesji lub więcej, w zależności od powagi danego schorzenia.

Najczęściej pomiędzy 10-15 seansem pacjenci czują znaczną różnicę, widać czy warto kontynuować terapię.

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoje efekty dotlenienia organizmu:

Zawsze dotrzymuj terminów. Regularne, konsekwentne uczestnictwo w terapii najbardziej Ci pomoże.

Jeśli palisz, zastanów się nad jego zatrzymaniem lub przynajmniej zmniejszeniem. Palenie zmniejsza ilość tlenu potrzebną do gojenia się ran. Wszystkie korzyści wynikające z HBOT zostaną zwiększone, jeśli zrezygnujesz z palenia.

Zdrowa dieta, spora ilość wody i dużo odpoczynku poprawią zdolność organizmu do gojenia się.

Komory hiperbaryczne są wyposażone w dwudrożny system głośników, który obejmuje słuchawkę oraz intercom, aby operator mógł prowadzić prywatne rozmowy z pacjentem podczas sesji. Ponad to komora posiada wielką przeźroczystą szybę przez którą można utrzymywać kontakt wzrokowy.

Wszyscy pacjenci będą wymagali wstępnej konsultacji na podstawie ankiety z przeciwwskazaniami. Chętnie przyjmujemy zdrowych klientów na podstawie własnego wyboru, jeśli chodzi o utrzymanie dobrego stanu zdrowia, jak i pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia. W przypadku, gdy któreś z przeciwwskazań pojawia się u Ciebie wtedy potrzebna jest konsultacja lekarska.

W naszej atmosferze jesteśmy poddawani ciśnieniu około 1000 hPa(hektopaskali), a powietrze, którym oddychamy, składa się z 21% tlenu i 78% azotu. Podczas HBOT ciśnienie w komorze można zwiększyć nawet trzykrotnie niż normalne ciśnienie atmosferyczne. Ciśnienie podczas sesji w naszej komorze hiperbarycznej wynosi od 1,25 do 1,5 atmosfer. Oznacza to, że ciśnienie w komorze może wynosić do 1500 hPa (hektopaskali), co jest mniej więcej takim samym ciśnieniem, jak na głębokości około 7 metrów pod wodą.

Używamy tylko komór jednoosobowych (jedna osoba na raz lub osoba z małym dzieckiem), które dostarczają tlen przez maskę tlenową, co oznacza, że można bezpiecznie odtwarzać muzykę, czytać książkę lub oglądać film.

Nie ma specjalnych wymagań, dobrym pomysłem jest ubranie wygodnych ubrań zawierających jak najmniej metalowych elementów i ewentualnie przyniesienie książki (lub telefonu do muzyki)

Aktualnie trwa u nas promocja!! Szczegółowe informacje na temat kosztów można znaleźć w zakładce CENNIK

Przygotowaliśmy dla Ciebie bezpłatne miejsce postojowe za budynkiem w Krakowie z którego śmiało możesz skorzystać. 🙂

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje komór: jednoosobowe i wieloosobowe. Komory jednoosobowe są przeznaczone do leczenia jednej osoby na raz. W komorach wieloosobowych może jednocześnie przebywać wiele osób, co oznacza, że sesje mogą być przerywane i mniej relaksujące. My używamy komór jednoosobowych, ponieważ wielu naszych klientów uważa to za prywatne lub bardziej dyskretne doświadczenie, gdzie bezproblemowo możesz cieszyć się relaksem, medytować, słuchać muzyki lub czytać książkę.

Pacjenci na ogół czują się spokojni i zrelaksowani i cieszą się doświadczeniem, a podczas sesji nie powinno być zauważalnej różnicy, gdy komora osiągnie ciśnienie leczenia. Podczas kompresji i dekompresji może wystąpić lekkie ucisk w uszach, podobny do uczucia schodzenia z samolotu, który można złagodzić poprzez przełknięcie śliny, ziewanie i przetykanie uszu.

Hiperbaryczna terapia tlenowa jest przeprowadzana pod opieką osoby wyszkolonej w obsłudze urządzenia, która sama korzysta też z tej terapii. Hiperbaryczna terapia tlenowa jest wyjątkowo bezpieczna. Wszystko zostanie omówione z Tobą przed podpisaniem formularza zgody na leczenie.

Każda sesja trwa około 1–2 godzin, w zależności od wymagań.

Najczęstszym niepożądanym działaniem jest przytkanie uszu, spotykanym również podczas schodzenia z samolotu, spowodowanego zmianą ciśnienia. Możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia zatkania uszu, stosując się do zaleceń operatora. Ciśnienie w komorze hiperbarycznej jest stopniowo podwyższane, dając uszom i zatokom czas na aklimatyzację do zmienionego ciśnienia atmosferycznego.

Najbliższy przystanek do naszego gabinetu

Kraków:

 • ul. Słonecznikowa (3 min pieszo)
Call Now Button+48 790 313 212