Co to jest komora hiperbaryczna

Miasto Kraków oferuje lecznicze zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej. Komora hiperbaryczna z powodzeniem wykorzystywana w medycynie dostępna była do niedawna tylko dla nielicznych.

A tlenoterapia hiperbaryczna prywatnie? To szansa na skorzystanie z zabiegu, który znacznie skraca czas rekonwalescencji oraz pomaga szybko wrócić do pełni zdrowia. Komora hiperbaryczna to absolutnie szczelne pomieszczenie skonstruowane dokładnie na potrzeby terapii hiperbarycznej. Ta wyjątkowa metoda leczenia wykorzystuje dobroczynne właściwości czystego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Ciśnienie w komorze hiperbarycznej może być 3 razy wyższe od wartości ciśnienia atmosferycznego, co jest kluczowe dla skuteczności tlenoterapii.

Terapia hiperbaryczna jest pomocna w leczeniu wielu różnorodnych schorzeń, ponieważ jest to jedna z najbardziej skutecznych metod dostarczania tlenu do tkanek. Tlenoterapia to doskonała rehabilitacja oraz regeneracja dla każdej komórki ciała pacjenta poddającego się zabiegowi. W normalnych dostarczanie tlenu do organizmu jest uzależnione od prawidłowego ukrwienia określonego obszaru ciała. W warunkach panujących w komorze hiperbarycznej tlen nabiera wyjątkowej właściwości przenikania do nieukrwionych tkanek organizmu. Zwiększenie poziomu tlenu stwierdza się także we krwi, limfie i płynie mózgowo-rdzeniowym. Zatem zabieg oddziałuje leczniczo w sposób miejscowy oraz ogólny. Pacjent przebywający w komorze hiperbarycznej wdycha czysty tlen, przy czym może to robić w pozycji siedzącej lub leżącej. Zdarza się, że w trakcie terapii odczuwany jest lekki dyskomfort podobny do uczucia, którego doświadcza się podczas startowania lub lądowania samolotu.

Komory hiperbaryczne można podzielić na jednoosobowe lub wieloosobowe. Zabieg tlenoterapii hiperbarycznej trwa około 60 minut. Przed poddaniem się terapii wymagane jest rozebranie się do bielizny, ewentualnie pozostanie w stroju kąpielowym lub w koszulce i krótkich spodenkach. Należy zdjąć wszystkie ostre przedmioty takie jak zegarek i biżuteria. Po wejściu do komory hiperbarycznej następuje stopniowe zwiększanie ciśnienia aż do momentu osiągnięcia wymaganej wartości, a następnie utrzymanie tej wartości na stałym poziomie. 

W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonywać zabieg systematycznie. Czas i ilość zabiegów oraz wysokość ciśnienia dostosowuje się indywidualnie do potrzeb konkretnego pacjenta. Kraków wysuwa się na prowadzenie w dziedzinie bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów leczniczych dostępnych dla każdego. Chociaż tlenoterapia jest zabiegiem przyjemnym i niewymagającym, to możliwe jest wystąpienie delikatnych skutków ubocznych zabiegu takich jak bóle głowy lub ogólne zmęczenie spowodowane zbyt długim przebywaniem w komorze hiperbarycznej.

Komora hiperbaryczna – wskazania do zabiegu

Wskazaniem do terapii są różnorodne schorzenia wymagające poprawy procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie człowieka. Zabieg w komorze hiperbarycznej skutecznie hamuje procesy starzenia się tkanek oraz wspomaga odżywianie i regenerację komórek.

Tlenoterapię zaleca się osobom zmagającym się z problemem trudno gojących się ran, grzybic, chorób układu nerwowego chorób o podłożu autoimmunologicznym, stanów zapalnych, , schorzeń układu krążenia takich jak nadciśnienie tętnicze lub miażdżyca, anemii, cukrzycy, obrzęków lub przewlekłych chorób skóry. Zaleca się wizytę w komorze hiperbarycznej w celu zredukowania różnych chorób przewlekłych, takich jak zakażenia, martwice, odleżyny, ropnie, owrzodzenia, uszkodzenia popromienne, przeszczepy z ryzykiem martwicy lub niewydolność żylna.

Tego typu metoda lecznicza jest skuteczna w przypadku osób skarżących się na przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, chorych na depresję, przy zaburzeniach potencji lub z problemami z płodnością. Terapię w komorze hiperbarycznej zaleca się także osobom zmagającym się z nadwagą lub otyłością.

Komora hiperbaryczna – przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi w komorze hiperbarycznej posiadają również kilka przeciwwskazań. Należy wymienić tutaj zwiększone ryzyko wystąpienia krwotoku, przebyta operacja w okolicach klatki piersiowej, niektóre choroby płuc, stan zapalny nerwu wzrokowego, gorączka, stan zapalny w obrębie uszu i zatok. Zabiegom w komorze hiperbarycznej nie mogą poddawać się kobiety w ciąży oraz osoby posiadające rozrusznik serca.

Komora tlenowa – cennik >>

Cena pojedynczego zabiegu w komorze tlenowej to koszt średnio od 150 do 400 zł.
Kraków zaprasza na tlenoterapię hiperbaryczną!

Zadzwoń i umów się na tlenoterapię hiperbaryczną – zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

Call Now Button+48 790 313 212