Pakiet SPORT

Pakiet SPORT

Zawiera zabiegi stosowane w medycynie sportowej do poprawiania wydolności zawodników wraz z masażem sportowym pozwalającymi rozwiązać problemy mięśniowe.

Tlenoterapia Hiperbaryczna jest powszechnie polecana dla wszystkich osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport zawodowo lub amatorsko. Zabiegi w komorze hiperbarycznej skutecznie przyspieszają powrót do pełnej sprawności po wymagającym i ciężkim treningu, zawodach sportowych, biegu maratońskim lub meczu piłkarskim. Dzięki zwiększeniu ilości tlenu we krwi nawet o 16 razy w stosunku do pozycji spoczynkowej w normalnych warunkach, organizm jest zdolny do szybkiej regeneracji i odnowy. Terapia w komorze hiperbarycznej jest zatem pomocna w przyspieszaniu rekonwalescencji po urazach, skręceniach, zwichnięciach i stłuczeniach. Seans tlenoterapii skutecznie zmniejsza stan zapalny, likwiduje obrzęki, redukuje siniaki, usuwa zakwasy, regeneruje naczynia włosowate oraz wzmacnia układ odpornościowy.

Badania naukowe potwierdzają, że systematyczne i regularne stosowanie tlenoterapii hiperbarycznej zwiększa wydolność tlenową organizmu oraz przyspiesza produkcję ATP, tzw paliwa mięśniowego, dzięki czemu pobijanie kolejnych rekordów oraz wykonywanie cięższych treningów przychodzi z większą łatwością. W badaniu przeprowadzonym w Szkocji z udziałem piłkarzy stwierdzono, że przy wykorzystaniu tlenoterapii hiperbarycznej oraz fizjoterapii czas potrzebny do odzyskania pełnej sprawności fizycznej po dużym wysiłku i obciążeniu stawów, mięśni, więzadeł, ścięgien oraz związanych z tym urazów zmniejszył się aż o 70%.

W świecie zawodowego sportu wielu znanych i wybitnych zawodników różnych dyscyplin regularnie stosuje tlenoterapię. Tą terapię wspomagającą wykorzystują między innymi Michael Phelps – 23-krotny mistrz olimpijski w pływaniu, Cristiano Ronaldo – jeden z najlepszych piłkarzy świata, Novak Diokovic – zwycięzca 5 Wimbledonów , Lebron James – jeden z najlepszych koszykarzy świata. Skuteczność terapii hiperbarycznej w sporcie jest bardzo dobrze udokumentowana – zespoły z profesjonalnych lig NBA, NHL, NFL wykorzystują komory hiperbaryczne w procesie treningu swoich zawodników jako wspomaganie wydolności.

Światowa Agencja Antydopingowa WADA od 2006r. dopuszcza terapię w komorze hiperbarycznej i określa ją jako naturalną metodę wspomagania organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego.

Interesuje Cię nasza oferta?
 SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Call Now Button+48 790 313 212