Pakiet SPORT

Pakiet SPORT

Zawiera pakiet tlenoterapii dotleniający organizm w połączeniu z treningiem wzmacniającym mięśnie EMS

Tlenoterapia jest powszechnie polecana dla wszystkich osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport zawodowo lub amatorsko. Zabiegi w komorze hiperbarycznej skutecznie przyspieszają powrót do pełnej sprawności po wymagającym i ciężkim treningu, zawodach sportowych, biegu maratońskim lub meczu piłkarskim. Dzięki zwiększeniu ilości tlenu we krwi nawet o 16 razy w stosunku do pozycji spoczynkowej w normalnych warunkach, organizm jest zdolny do szybkiej regeneracji i odnowy. Terapia w komorze hiperbarycznej jest zatem pomocna w przyspieszaniu rekonwalescencji po urazach, skręceniach, zwichnięciach i stłuczeniach. Seans tlenoterapii skutecznie zmniejsza stan zapalny, likwiduje obrzęki, redukuje siniaki, usuwa zakwasy, regeneruje włosowate naczynia krwionośne oraz wzmacnia układ odpornościowy.

Systematyczne, regularne stosowanie tlenoterapii zwiększa wydolność tlenową organizmu. Badania naukowe potwierdzają wzrost ilości molekuł ATP (tzw paliwo mięśniowe), dzięki czemu pobijanie kolejnych rekordów oraz wykonywanie cięższych treningów przychodzi z większą łatwością.

Światowa Agencja Antydopingowa WADA od 2006r. dopuszcza terapię w komorze hiperbarycznej i określa ją jako naturalną metodę wspomagania organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego. W badaniu przeprowadzonym w Szkocji z udziałem piłkarzy stwierdzono, że przy wykorzystaniu tlenoterapii hiperbarycznej oraz fizykoterapii czas potrzebny do odzyskania pełnej sprawności fizycznej po dużym wysiłku i obciążeniu stawów, mięśni, więzadeł, ścięgien oraz związanych z tym urazów zmniejszył się aż o 70%.

W świecie zawodowego sportu wielu znanych i wybitnych zawodników różnych dyscyplin regularnie stosuje tlenoterapię. Tą terapię wspomagającą wykorzystują między innymi Michael Phelps – doskonały pływak, Cristiano Ronaldo – świetny piłkarz, Novak Diokovic – rewelacyjny tenisista, Daniel Cormier – godny podziwu zawodnik MMA. Skuteczność terapii hiperbarycznej w sporcie jest bardzo dobrze udokumentowana – zespoły z profesjonalnych lig NBA, NHL, NFL wykorzystują komory hiperbaryczne w procesie treningu swoich zawodników.

Interesuje Cię nasza oferta?
 SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Call Now Button+48 790 313 212