człowiek na tle zachodzącego słońca

Terapia i jej wpływ na zdrowie psychiczne

Co jakiś czas pojawiają się nowe badania, które potwierdzają zalety, jakimi wyróżnia się tlenoterapia. Jest to w dużym skrócie leczenie tlenem podawanym pod ciśnieniem znacznie większym niż to atmosferyczne.
U osoby, która ogólnie jest zdrowa, ale skorzysta z serii zabiegów w komorze hiperbarycznej, również da się zauważyć zmiany. Będą one dotyczyły przede wszystkim poprawy samopoczucia.

Komora hiperbaryczna bardzo korzystnie wpływa na osoby żyjące w przewlekłym stresie, dotlenienie organizmu pomaga przywrócić równowagę emocjonalną. Uspokaja, redukuje duszności i niepokój. Często bywa stosowany jako terapia wspomagająca leczenie depresji.

Zmęczenie, osłabienie, a także wynikające z nich problemy z bezsennością, zawrotami głowy i bóle, które pojawiają się bez wyraźnej przyczyny również mogą wynikać z ekspozycji na stres czy po prostu szybkie tempo życia. Tlenoterapia redukuje takie dolegliwości, ale też niweluje migrenowe bóle głowy, które mogą wiązać się i ze sferą emocjonalną i fizyczną.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Call Now Button+48 790 313 212