cząsteczki

Tlenoterapia i jej zastosowanie

Kluczowe znaczenie ma tlen pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki temu rozpuszcza się w osoczu w konsekwencji znaczne skuteczniej dotleniając narządy wewnętrzne. Ułatwia odprowadzanie z organizmu toksyn, takich jak dwutlenek węgla, ale też ożywia i pobudza komórki oraz pomaga wprowadzić je w normalny tryb pracy.

Tlen stanowi zagrożenie dla bakterii, zwłaszcza tych beztlenowych, a te z kolei często są odpowiedzialne za poważne infekcje. Niszczy także pierwotniaki i wirusy. Tlenoterapia hiperbaryczna leczy udary, chorobę wieńcową, powikłania po miażdżycy czy owrzodzenia. Problemem wówczas jest słabe dotlenienie tych miejsc wynikające z osłabionego dopływu krwi. Terapia zwiększa dopływ tlenu do uszkodzonych tkanek i pomaga w ich regeneracji.

Tlenoterapia pomaga przywrócić funkcje uszkodzonych narządów wewnętrznych właśnie poprzez regenerację możliwą dzięki komórkom macierzystym. W ten sposób poprawia pracę chociażby wątroby i mózgu, ale i wszystkich pozostałych organów.

Dzięki takiemu wpływowi na organizm tlenoterapia hiperbaryczna działa profilaktycznie i pomaga w leczeniu rozmaitych chorób, takich jak:

Migreny – następuje rozkurczenie naczyń krwionośnych, poprawa przepływu krwi, a w efekcie lepsze dotlenienie komórek mózgu. Dzięki temu tlenoterapia hiperbaryczna może wspierać leczenie depresji oraz autyzmu. Lepszy dopływ tlenu pozwala się uspokoić i skoncentrować.

Choroby skóry – takie jak wysypki, trądzik, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca, także obrzęki i trudno gojące się rany, a nawet oparzenia. Zwiększenie dopływu tlenu pozwala zregenerować skórę i zabija bakterie beztlenowe niwelując ryzyko infekcji. Wzrost ilości komórek macierzystych przyspiesza odnawianie się tkanek.

Leczenie chorób zapalnych np. reumatyzmu – tlen dostarczany organizmowi w czasie tlenoterapii zwalcza stany zapalne i łagodzi ból.

Udar mózgu, choroba wieńcowa, miażdżyca – za sprawą dostarczenia większej ilości tlenu rozszerzają się naczynia krwionośne, co ułatwia transport krwi w całym ciele. Po udarze czy zawale wspiera powrót do zdrowia i przyspiesza powrót do normalnych funkcji neurologicznych.

Podziel się tym wpisem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Call Now Button+48 790 313 212